ARAMA
Kategori
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-BÜLTEN ABONELİĞİ
En son eklenen turlar, en güncel bilgiler önce siz ögrenin. Tek yapmaniz gereken emaliniz ile ücretsiz abone olmak.
   
   
Lütfen ekle veya çıkar seçeneklerinden birini seçiniz
 
KENDİNİZİ DAHA İLERİYE TAŞIYIN
 
Sualtına ilk adımınızı attınız ve anladınız ki daha öğrenecek, görecek çok fazla şey var. Eğitiminize devam etmek amacındaysanız, Ayışığı Dalış Merkezi'nin ileri seviye kurs programlarından dilediğinize katılabilirsiniz.
 
 
Uluslararası geçerlilikteki SSI ileri seviye eğitim dalış kurslarımız ve programlarımız sizleri hem sualtının bilinmeyen yönleri ile tanıştıracak hem de gelişiminiz için size birçok bilgi, beceri ve tecrübe kazandıracaktır.
 
SSI ileri seviye eğitim programlarından Advanced Open Water Diver, Rescue Diver, Master Diver, Dive Guide ve Divemaster kurslarına katılımınızı gerçekleştirebilirsiniz. 
Macera devam ediyor…
 
Ayisigi Dalis Merkezi tarafından uygulanmakta olan SSI uzmanlık kurslarına katılım dalış kariyerinize yepyeni bir boyut kazandıracak, bilgi, beceri ve tecrübenizin üst düzeye ulaşmasına yardımcı olacaktır.

SSI - Photo & Video


"Dalışın zor olduğu zamanlarda, fotoğrafçılık da zordu."

Bugün durum tamamen farklı. Artık dalış ve dijital fotoğraf makinesi sistemiyle fotoğraf çekmek çok kolaylaştı.

Belki de pek çoğunuzun bir dijital fotoğraf makinesi ve kaliteli bir housing'i bile var. Bu nedenle de daha güzel fotoğraflar çekmenin yolunu arıyorsunuz. Şimdi dijital sualtı fotoğrafçılığıyla ilgili sorularınıza yanıt bulabileceğiniz iyi tasarlanmış bir kurs programı var. Bu da dalıştan daha fazla zevk alacağınız anlamına geliyor.

DIGITAL UNDERWATER PHOTOGRAPHY (Dijital Sualtı Fotoğrafçılık) Programını havuzda/kapalı suda ya da doğrudan açık denizde öğrenebilirsiniz.

Bu nedenle bu program dalış tatiline çıkmadan önce, kışın katılabileceğiniz bir programdır.

DİJİTAL SUALTI FOTOĞRAFÇILIĞI UZMANLIK KURSU İçeriği:

 • Sualtı Fotoğrafçılığına giriş
 • Dijital Fotoğraf Makineniz
 • Dijital Fotoğraf Makinenizin Kullanımı
 • Sualtında dijital fotoğraf çekmek
 • Sualtı fotoğraflarında kompozisyon
 • Dijital fotoğraf rötuşlamak

DİJİTAL SUALTI FOTOĞRAFÇILIĞI kursu alırken diğer Uzmanlık kurslarını da tamamlayın! MÜKEMMEL YÜZERLİK ya da KÖPEKBALIĞI DALICISI bu kursun tamamlayıcısıdır. İmkanlarınız sınırsız!

SSI - Batık Dalışı

 

"Batıklara dalmak geçmiş dalmak gibidir - insanın her zaman tüylerini ürpertir…"

Koca bir gemiye kuşbakışı bakıp kaptan köprüsüne doğru süzülmek inanılmaz bir deneyimdir. Ama batıklarda çok üzücü olaylar da yaşanabilir.

Batıklara dalmak insana heyecan verir ve bazı riskler taşır. Ama doğru eğitim WRECK DIVING (Batık Dalışı) ile muhteşem bir maceraya dönüşür.

BATIK DALIŞI UZMANLIK KURSU süresince batıklarla ilgili nereden ve nasıl bilgi alabileceğinizi, batığın yerini nasıl tespit edeceğinizi ve batık dalışına nasıl hazırlanacağınızı öğreneceksiniz. 2 zorunlu dalış sırasında doğru batık dalışı tekniklerini uygulamanız ve batığa dalarken potansiyel riskleri değerlendirip bu risklerden kaçınmanız gerekecek.

 

BATIK DALIŞI UZMANLIK KURSU İçeriği:

 • Batık Seçimi
 • Batık Dalışı Ekipmanı
 • Batığın Yerinin Tespiti
 • Batığa Dalış
 • İleri Batık Dalışı

BATIK DALIŞI kursu alırken diğer Uzmanlık kurslarını da tamamlayın! SUALTI DİJİTAL FOTOĞRAFÇILIĞI ya da DERİN DALIŞ bu kursun tamamlayıcısıdır. İmkanlarınız sınırsız!

SSI - Derin Dalış

 

"Derinlik pek çok dalıcıyı cezbeder. Derin dalışların zevki bu nedenle apayrıdır."

Sadece bir avuç insanın keşfedebildiği sulara dalın! 100 feet/30 metre derinlikteki bir batığa dalmanın heyecanını yaşayın! Bu dalışları güvenli bir şekilde yapabilmeniz için doğru bilgi ve becerilere sahip olmanız gerek. DEEP DIVING (Derin Dalış) size bu imkanı sunuyor.

Doğru eğitimi almadan bu dalışları yapmak çok büyük güvenlik riski taşır. Dalışlarınızı doğru planlayabilmeniz için derin dalışla ilgili tüm potansiyel riskleri bilmeniz gerekir.

SSI'ın DERİN DALIŞ kursu size gerekli bilgi, beceri ve deneyimi kazandırarak bu tür dalışları güvenli ve rahat bir şekilde yapabilmenizi sağlar.

 

DERİN DALIŞ Uzmanlığı Kursu İçeriği:

 • Toplam Dalış Sisteminiz ve Derin Dalış
 • Derin Dalış Planlama
 • Sizin Derin Dalışınız
 • Potansiyel Tehlikeler
 • Tekrar eden Derin Dalış

SSI Uzmanlık kurslarının temel amacı size önemli becerileri eğlenceli bir ortamda kazandırmaktır. Tüm kurslar evde çalışarak, kısa teorik derslerle ve suda eğitimle tamamlanabilir.

 

DERİN DALIŞ kursu alırken diğer Uzmanlık kurslarını da tamamlayın! BATIK DALIŞI ve MÜKEMMEL YÜZERLİK bu kursun tamamlayıcısıdır. Her iki kurs da derin dalış maceranızda kullanacağınız bilgi ve beceriler kazandırır. İmkanlarınız sınırsız.

SSI - E.A.N (Enriched Air Nitrox)

 

Enriched Air Nitrox

Fotoğraf çekmek ya da bir batığı keşfetmek için dekompresyonsuz dalışlarınızın daha uzun sürmesini istediniz mi hiç? Potansiyel dekompresyon hastalığı riski açısından daha güvenli dalışlar yapmak ister miydiniz?

Tüm bunların anahtarı Nitroks'da. Soluduğunuz gazdaki azot oranı daha düşük olduğu için bedeniniz daha az yorulacak ve desatürasyon süreleriniz çok kısalacak.

ENRICHED AIR NITROX programınızda Nitroks dalışları planlamak için gereken tüm kuralları ve Nitroks'u güvenli bir şekilde kullanmayı öğreneceksiniz. Bu programın en önemli noktalarından biri de Nitroks dalışlarından önce kendi tüpünüzü analiz edebilmeniz.

"Bedava Nitroks" pek çok dalış merkezi için slogan haline geldi. Bu da demek oluyor ki Nitroks için ekstra ücret ödemenize gerek yok. Ama tüm dalış operatörleri Nitroks dalışı yapmanıza izin vermeden önce geçerli Nitroks sertifikanızı görmek isteyecektir"

ENRICHED AIR NITROX opsiyonel dalışlar içerir bu nedenle dalış tatiliniz başlamadan önce kış için çok uygun bir programdır. Bu kursa katılarak hemen dalışa gidebilir ve Nitroks'la dalmanın keyfine varabilirsiniz.

 

ENRICHED AIR NITROX UZMANLIK KURSU İçeriği:

 • Nitroksa Giriş
 • Nitroksa, Vücudunuz ve Sualtı dünyası
 • Toplam Dalış Sisteminiz ve Nitroks
 • Nitroks Dalışı Planlamak

SSI Uzmanlık kurslarının temel amacı size önemli becerileri eğlenceli bir ortamda kazandırmaktır. Tüm kurslar evde çalışarak, kısa teorik derslerle ve suda eğitimle tamamlanabilir

ENRICHED AIR NITROX kursu alırken diğer Uzmanlık kurslarını da tamamlayın! BATIK DALIŞI ya da DERİN DALIŞ bu kursun tamamlayıcısıdır. İmkanlarınız sınırsız!

 

SSI - Advanced Adventurer

ADVANCED ADVENTURER

 

SSI Advanced Adventurer programı her hangi bir uzmanlık kurs programına karar vermeden önce bir çok uzmanlığı denemenize olanak sağlar. Dalış maceranıza devam ederken ileri seviye eğitimin ne olduğunu anlamak ve değerlendirmek adına çok önemli bir yoldur. Advanced Adventurer Programı sırasında 5 değişik uzmanlığı deneme olanağı bulacaksınız. Her bir uzmanlık programı için bir açık deniz dalışını tamamlayacak ve eğer her hangi bir uzmanlık için tüm programa katılmaya karar verirseniz yaptığınız dalış Advance sertifikanız için kredi kabul edilecektir.

SSI - Advanced Open Water Diver

Advanced Open Water Diver Programı

Advanced Open Water Diver sertifikasını alabilmek için 4 Specialty ( uzmanlık ) kursu tamamlamanız ve kayıtlı 24 dalış yapmış olmanız gerekmektedir.

SSI - Master Diver

 

Diver Stress and Rescue veya eşdeğeri programı ve dört (4) ilave SSI Uzmanlık programını tamamlayın. Başka
bir tanınmış sertifikasyon kurumundan alınan sadece iki (2) uzmanlık Advanced Open Water Dalıcı
değerlendirmesi için kredilendirilebilir.50 Açık deniz dalışı yapın.

SSI - Dive Guide

DIVE GUIDE (DG)

SSI Dive Guide programı; öğrencilerin güvenli ve keyifli bir şekilde rekreasyonel scuba dalışlarda sertifikalı
dalıcılara nezaret edebilmeleri ve rehberlik yapabilmeleri için gerekli bilgi ve becerileri kazandırmak amacıyla
tasarlanmıştır. Aktif statüdeki Dive Guide, aşağıdaki programların eğitim, sertifikasyon ve denetimlerini yürütebilir:
Şnorkel
Aktif statüdeki Dive Guide ayrıca aşağıdakileri de yapabilir:
Rekreasyonel scuba dalışlarında sertifikalı dalıcılara rehberlik eder.
SSI Dive Guide'lar, Science of Diving Uzmanlık programını tamamlamalarının ardından SSI Dive Control
Specialist programına kayıt yaptırmaya hak kazanır.

SSI - Mükemmel Yüzerlilik

"Her dalıcı "iyi bir dalıcı" olmak ister - Kusursuz bir yüzerliğe sahip olmak bu yolda atacağınız ilk adım"

Yüzerlik kontrol becerinizi geliştirmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Dalış becerisini geliştirmek ve aynı zamanda çevreyi aktif bir şekilde korumak isteyen her dalıcının PERFECT BUOYANCY (Mükemmel Yüzerlik) kursunu alması gerekir.

Tatilde en iyi dalış noktalarında dalmak isteyen her dalıcıdan Check-Dive yapması istenir. Yüzerlik kontrolü Check-Dive'da gösterilmesi istenen belli başlı becerilerden biridir.

Bunu istemelerinin nedeni daha tatilinizin başındayken sizi strese sokmak değil.Dalış yapacağınız resifleri korumak.

Yüzerliği bozuk dalıcıların neden olduğu yıkım ve zarar dünyanı her yerinde resifleri etkiliyor. Ayrıca yüzerliğinizin kusursuz olması hemen hemen tüm Uzmanlık Kursları için bir ön koşul.

MÜKEMMEL YÜZERLİK UZMANLIK KURSU İçeriği:

 • Yüzerlik Kontrol Ekipmanı
 • Temel Yüzerlik Bilgisi
 • Sualtında Yüzerlik Kontrolü
 • Kusursuz Yüzerlik Sualtı Dünyasına Katkıları

MÜKEMMEL YÜZERLİK kursu alırken diğer Uzmanlık kurslarını da tamamlayın! DIJITAL SUALTI FOTOĞRAFÇILIĞI ya da DALGALAR & AKINTI bu kursun tamamlayıcısıdır. İmkanlarınız sınırsız!

 

 

 

SSI - Gece & Kısıtlı Görüş

"Gece dalmak size heyecan, macera ve büyüleyici güzelliklerin hepsini bir arada sunar!"

Sualtı dünyası bizim için yeni ve gizemlidir.

Gece dalışı yaparken bu dünyanın yepyeni yönlerini keşfedebilir ve sualtı denetimini tamamen farklı bir perspektifle yaşayabilirsiniz.

Güneş battığında sualtındaki gizemleri keşfetmek insana inanılmaz bir his verir.

Doğru ekipman ve kuvvetli bir fenerle keşfedilecek pek çok şey bulabilirsiniz. Gece dalışı, sualtı dünyasını yaşamanın yepyeni bir yoludur.

GECE / KISITLI GÖRÜŞ UZMANLIK KURSU İçeriği:

 • Gece dalışı ve Kısıtlı Görüş Dalışı
 • Özel Ekipman
 • Dalışa Hazırlanmak
 • Dalış
 • İleri Teknikler

SSI Specialty kurslarının temel amacı size önemli becerileri eğlenceli bir ortamda kazandırmaktır. Tüm kurslar evde çalışarak, kısa teorik derslerle ve suda eğitimle tamamlanabilir

GECE VE KISITLI GÖRÜŞ kursu alırken diğer Uzmanlık kurslarını da tamamlayın! NAVIGASYON ya da ARAMA ÇIKARMA bu kursun tamamlayıcısıdır. İmkanlarınız sınırsız!

SSI - Navigasyon


Kendinize hiç "Eğitmenim çıkış noktasını ya da teknenin yerini nasıl buluyor" diye sordunuz mu?

Cevabınız evetse, NAVİGASYON Programı ihtiyacınız olan bilgiyi almanızı sağlar.

NAVIGATION (Navigasyon) Programı size pusula kullanarak yönünüzü bulmayı ve navigasyon becerinizi kullanmayı öğretecek.

Ayrıca mesafe tahmin etmeyi, farklı arama teknikleri kullanmayı, farklı işaret noktaları arasında yönünüzü bulmayı ve nerede olursanız olun çıkış noktasına geri dönebilmeyi öğreneceksiniz.

 

NAVİGASYON UZMANLIK KURSU İçeriği:

 • Doğal Navigasyon
 • Pusulayla Navigasyon
 • Doğal ve Pusulayla Navigasyonu birlikte kullanma
 • Özel Navigasyon durumları
 • Navigasyon Sporu

SSI Uzmanlık kurslarının temel amacı size önemli becerileri eğlenceli bir ortamda kazandırmaktır. Tüm kurslar evde çalışarak, kısa teorik derslerle ve suda eğitimle tamamlanabilir.

NAVIGASYON kursu alırken diğer Uzmanlık kurslarını da tamamlayın! GECE / KISITLI GÖRÜŞ veya ARAMA VE KURTARMA bu kurs için tamamlayıcıdır. Her ikisi de navigasyon becerinizi test eder. İmkanlarınız sınırsız!

SSI - Kuru Elbise

"Dalışlar uzamaya, günler kısalmaya ve su soğumaya başladığında - Kuru Elbiseyle dalmanın zamanı gelmiş demektir."

Soğuk iklimlerde sonbaharda ve kışın dalmak istiyorsanız DRY SUIT DIVING (Kuru Elbiseyle Dalış) kursunu almalısınız. Yılın bu zamanlarında su altında görüş mükemmel olur, aşağıya inmek için çok iyi bir zaman.

KURU ELBİSEYLE DALIŞ programınızda kuru elbiseyle dalmanın avantajlarını, farklı elbiseleri, valfleri, iç giysileri ve kuru elbise aksesuarlarını öğreneceksiniz.

İki zorunlu dalış sırasında doğru dalış tekniklerini uygulamanız ve kuru elbiseye gereken özeni göstermeniz ve bakımını yapmanız istenecek.

KURU ELBİSEYLE DALIŞ hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyorsanız, kursa katılmak istemeseniz bile kursun el kitabını ve DVD'sini satın alabilirsiniz.

KURU ELBİSEYLE DALIŞ UZMANLIK KURSU İçeriği:

 • Neden Kuru Elbise?
 • Kuru Elbise Türleri
 • Kuru Elbise Valfleri
 • İç Giysi Seçimi
 • Kuru Elbise Aksesuarları
 • Kuru Elbise Teknikleri
 • Kuru Elbise Bakımı
 • Kuru Elbise Onarımı

KURU ELBİSEYLE DALIŞ kursu alırken diğer Uzmanlık kurslarını da tamamlayın! EKiPMAN TEKNİKLERİ ya da BATIK DALIŞI bu kursun tamamlayıcısıdır. İmkanlarınız sınırsız!

SSI - Diver Stress & Rescue

"Beklenmedik acil durumlara hazırlıklı olun."

Dalış kazalarının ve kurtarma durumlarının meydana gelmesinde stres önemli rol oynar. Bu kursta kazaların nasıl önlendiğini ve bir olası bir sorunu nasıl çözeceğinizi öğreneceksiniz.

wtc

Bu programın konusu yüzeyde ya da sualtında sorun çıkmasını önlemek, sorunları tanımak ve çözmektir.

2 ile 4 gün arasında sürecek bu kursta hem teorik derslere hem de havuz ve açık deniz eğitimlerine katılacaksınız. Bu kursun sertifikasını alabilmeniz için geçerli bir CPR & İlk Yardım sertifikanız olması gerekir.

 

Kurs İçeriği:

 • Stres Nedir?
 • Dalış Stresi: Nedenleri ve Önleme Yöntemleri
 • Stresi Fark Etmek ve Stresle Baş Etmek
 • Kaza Yönetimi
 • Panik ve Kurtarma Durumlarının Üstesinden Gelmek için Gerekli Becerile
 • Kurtarmayı Zorlaştıran Durumlar

SSI Specialty kurslarının temel amacı size önemli becerileri eğlenceli bir ortamda kazandırmaktır. Tüm kurslar evde çalışarak, kısa teorik derslerle ve suda eğitimle tamamlanabilir.

 

SSI - React Right

 

REACT RIGHT SSI'ın Acil Eğitim Programıdır. İlk Yardım, CPR ve Oksijen uygulamasının dalış acilleri içerisinde nasıl uygulandıklarını, herhangi bir acil durumda doğru bir şekilde değerlendirmenizi sağlar.

Acil değernedirmelerde olduğu gibi,dalışta acil İlk Yardım, CPR ve Oksijen'i  '' Nasıl ''  uygulayacağınızı, acil durumlardaki gibi doğru değerlendirilen durumları kapsar.

REACT RIGHT programına katılmanız dalış güvenliğinizi ve komforunuzu arttıracaktır.Ayrıca SSI ve diğer eğitim kurumları için Dalıcı Stres ve Kurtarma eğitimlerinde güncel bir CPR, İLK YARDIM ve Oksijen uygulayıcısı öngerekliliği vardır..

REACT RIGHT Öğrenci seti teorik kısmını kolayca öğrenebileceğiniz referans kitaptır.

 •  
 • Birincil Değerlendşrme
 • İlk Yardım ve Beceriler
 • Birincil Stabilizasyon 
 • Oksijen Uygulaması ve Dalış Acilleri
 • Otomatik Harici Defibrilatör Temelleri

SSI - Scuba Skills Update

Scuba Skills Update - Scuba Becerileri Güncelleme;

Dalmadan geçirdiğiniz onca zamandan sonra Open Water Diver kursunda öğrendiklerinizi tekrarlayarak o güven duygusunu yeniden kazanın.

BILGI.

Scuba Skills Update Dalış lideriniz Open Water Diver kursunda edindiğiniz bilgilerin üzerinden geçecek ve yeni eklenen konuları size anlatacak. İleriki dalışlarınızın güvenli geçmesi için dalış planlama, dalış tabloları ve dalış pratiğini yeniden gözden geçireceksiniz.

BECERI.

Scuba Skills Update kursunda Open Water Diver sınıfında edindiğiniz scuba becerilerinizi gözden geçirme ve uygulama fırsatı bulacaksınız. Ayrıca değişen teknikleri de öğreneceksiniz. Hafızanızı ve motor koordinasyonunuzu tazeleme ve kendi kendine ilk yardım konusunda pratik yapma imkanı bulacaksınız. Bunların hepsini bir dalış liderinin rehberliğinde yapacaksınız.

EKIPMAN.

Scuba Skills Update mevcut ekipmanınızı yeniden tanımak için harika bir fırsattır. Ayrıca yeni ekipmanınızı tanımanız ve ayarlarını dalış liderinizin rehberliğinde yapmanız için bundan daha iyi bir zaman olamaz.

SSI - Science Of Diving

"Doğru bilgiye sahip olmak, ekipmanlarınıza doğru bir şekilde hakim olarak kullanabilmeniz kadar önemlidir!"

Eğer daha fazla bilginiz olursa dalış hem eğlenceli hem de güvenli olacaktır.

SCIENCE OF DIVING programı dalış teorilerinin tüm alanlarında : fizik, fizyoloji, dekompresyon teorisi, sualtı yaşamı ve dalış ekipmanları ile ilgili detaylı, geniş kapsamlı ve anlamlı bilgiler sunar.

Basitçe daha fazla bilgi sahibi olmak veya Dalış Profesyoneli olmak istiyorsanız, Science of Diving tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır!

SCIENCE OF DIVING programı mükemmel bir "kış Uzmanlığıdır", çünkü dalış gerektirmez. Eğer dalış teorisi ile ilgili daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız, sadece kursa kayıt olmanız yeterlidir.

Kurs İçeriği:

 • Fizik
 • Fizyoloji
 • Dekompresyon
 • Sualtı Dünyası
 • Dalış Ekipmanları

SSI Uzmanlıkları her zaman eğlenceli ve öncelikle yeni becerilerin öğrenilmesine odaklıdır. Bu program yoğun akademik seanslar içerir ve bu el kitabınızla birlikte, programa kendinizi daha iyi hazırlamanızı sağlarl.

SCIENCE OF DIVING programını Dalış Profesyoneli Programlarından DIVE GUIDE ve Dive Control Specialist programlarına da kombine edebilirsiniz.İmkanlarınız sınırsız, çünkü iyi bir eğitim tüm dünyada size daha ilginç dalışlar için imkan yaratacaktır