Dilediğiniz Zaman Sharm El- Sheikh DalışTuru

 

 2018 Çarşamba: Sabiha Gökçen Havalimanı DışHatlar terminali Pegasus Hava Yolları kontuarında saat bilet, bagaj ve pasaport işlemleri için saat 21:00 civarı buluşma. Pegasus Hava Yolları   ile 23:35te İstanbul Sharm El Sheikh Uçuşumuz gerçekleşecektir.

1.Gün  2018 Perşembe: Saat 02:45'de Sharm El Sheikh'e varış. işlemlerinin ardından yerel acentamız tarafından karşılanma ve konaklama yapacağımız Naama-Bay’da bulunan Camel otelimize transfer. Otele yerleşme ve diğer işlemler. Sabah otelde yapacağımız kahvaltı sonrasında dalış merkezi önünde saat 08:30’da toplanma. Bu esnada dalış merkezi kayıtları tamamlayacak sonrasında dalışteknemize transfer ve gün içerisinde 2 adet tekne dalışı. Yemekler açık büfe teknede yenilecektir. Dalış yapmayan misafirlerimiz ekstra olarak teknemize katılabilir, denizin ve güneşin tadını çıkarabilirler. Dalışların otele dönüş. Konaklamamız Camel Otel’de gerçekleşecektir.

2.Gün 2018 Cuma: Sabah kahvaltının ardından belirlenecek saatte teknemize transfer ve gün içinde 2 adet tekne dalışı.Yemekler açık büfe teknede yenilecektir. Dalış yapmayan misafirlerimiz ekstra olarak teknemize katılabilir, denizin ve güneşin tadını çıkarabilirler. Dalışların ardından karaya dönüşve otele transfer. Dileyen misafirler dalış limitleri dahilinde gece dalışı yapabilirler. Konaklamamız Camel Otelde.

3.Gün  2018 Cumartesi: Sabah kahvaltının ardından desatürasyon süresinden dolayı serbest gün. Cumartesi günü de odalarınız size aittir.

4.Gün  2018 Pazar: Saat 00:30'da otelden  havaalanına transfer.Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben Pegasus Hava Yolları 03:30 uçuşu ile Sharm El Sheikh –  İstanbul uçuşumuz. İstanbul'a varış ve turumuzun sonu

 

 

 

DALICI:   Fiyatlar talep ettiğiniz zaman diliminde tesisin müsaitliğine ve sezona gore değişmektedir.Lütfen bizimle iletişime geçerek güncel fiyat sorunuz.

 

DALICI OLMAYAN:   Fiyatlar talep ettiğiniz zaman diliminde tesisin müsaitliğine ve sezona gore değişmektedir.Lütfen bizimle iletişime geçerek güncel fiyat sorunuz

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

Havaalanı - Otel - Havaalanı Transferleri

Bize özel tekne ile 2 Günde 4 dalış.

3 Gece otelde oda + kahvaltı oda paylaşımlı konaklama

Dalıcı olmayanlar için 2 gün tekne katılımı rehberli şnorkel dalışı

Dalışbölgelerine yapılacak tüm transferler

Tüp 12 lt AL, Ağırlık, Kemer

Nitrox brövesi olanlar için Nitrox dalışları max.%32, 12 lt tüp

TURSAB Seyahat güvence sigortası

Teknede alınan öğle yemeği & içecekler

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

Tüm uçakla ulaşım (Uçak bileti)

Mısır Vizesi ( 150 TL )

Ras Muhammed Milli Park Ücreti ( 5 € )

Akşam yemekleri

Ekipman kiraları

DAN DalışSigortası (www.daneurope.com adresinden bireysel olarak yaptırabilirsiniz)

Günlük dalışsigortası kişi başı (7 €), haftalık yapmak isterseniz (15  €) dalışmerkezince yapılacaktır.

Bahşişler ( Min 25 € tavsiye edilir)

Fiyata açıkça dahil olduğu belirtilmemişhizmetler

Gece Dalışı ve Batık Dalışları ( Arzu edilen batığa göre farklı ücretleri vardır)

GECE DALIŞI YAPMAK İSTEYEN DALICILARIN MUTLAKA DALIŞBİLGİSAYARI KULLANIYOR OLMALARI GEREKMEKTEDİR.

 Vize: Vize için tura gitmeden konsolosluktan vize alınması gerekmekte. Pasaportunuzda ülkeye giriştarihinden itibaren 8 ay süre olması gerekiyor.Vize işlemlerinizi bireysel olarak yapabileceğiniz gibi acentamız da bu konuda yardımcı olabilir.Vize işlemleri için pasaportunuzun bilgi yüzünün kopyası, pasaportunuzun aslı, 2 adet beyaz fonda biometrik fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi gerekmektedir. Pasaportun konsoloslukta kalışsüresi 6 - 8  hafta arasında olabilmektedir.

Önemli Bilgiler:

Dalışların ilk günü ilk dalış, tüm dalıcıların (Eğitim seviyelerine bakılmaksızın) kontrol dalışıdır. Kontrol dalışı dalış merkezi liderlerince dalıcıların dalış seviyelerinin tespiti, dalıcıların uygun ağırlık, ekipman ayarlamaları için kolay bir parkur seçilerek gerçekleştirilir. Dalış liderlerince dalıcılardan dalışın başında bazı temel becerilerin tekrarı istenebilir  (maske çıkar-tak, regülatör bulma, palet ucu nötr yüzerlik gibi). 6 ay ve daha uzun süre dalış yapmamışolanlardan ise beceri tazeleme talep edilebilir. Bu durumda olanların tur öncesi süreçte dalış yapmaları gerekmektedir veya merkezimizin herhangi bir dalış etkinliğine katılmaları halinde ise (Scuba Skills Update) scuba becerileri güncellemeleri ücretsiz olarak yapılacaktır. Dalıcıların yapmadıkları dalışlarının ücret iadesi yapılamamaktadır.

 

Program örnek bir programdır. Rezervasyon sırasında güncellenebilir. 

 

Uyarı: Ayışığı Eğlence Turizm LTD ve Leopar Turizm havayolu firması ile yolcu arasında aracı kurum olup,28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Özel uçuşlarda rötar riski her zaman mevcuttur ve uçuşöncesinde saatler değişebilir.

Ayışığı Eğlence Turizm LTD ve Leopar Turizm bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek turu satın almıştır.

Uçuşlar esnasında havayolu şirketinin sağladığı maksimum bagaj hakkının geçilmesi durumunda doğabilecek ilave bagaj ücreti yolcuya aittir. Firmamız bu konuda her hangi bir müdahalede bulunamamaktadır.

Sözleşme ve İade Şartları

Katılımcının Tur İptal Teminatı:

 Katılımcı başına katılımcının ödemiş olduğu tur katılım bedeli ile sınırlıdır.  Yapmış olduğu ödeme kadarı için geçerlidir. Katılımcının bir ödeme yapmış olması kaydı ile, tur başlangıç tarihinden ve kullanılan ulaşım aracı hareket etmeden önce, aşağıda yazılı hallere bağlı olarak seyahatini iptal etmesi zorunda kalması durumunda, katılımcının tur bedeli ile sınırlı olmak üzere iade yapılır.

 

a) Katılımcının ciddi kaza veya acil kapsamında değerlendirilecek hastalık durumu, eşinin, çocuklarının, ebeveyninin, kardeşinin seyahat süresi içerisinde vuku bulan sağlık problemleri nedeniyle hastaneye yatırılması gerekirse,

b) Katılımcıya mahkemeden tanık olarak son çağrı gelmesi,

c) Katılımcının evindeki veya iş yerindeki hırsızlık, yangın veya patlama, doğal afetler nedeniyle oturulamaz hale gelmesi sebebiyle, katılımcının evinde ya da iş yerinde bulunmasının zorunlu olması,

d) Ticari nedenlerle işveren tarafından beklenmedik bir şekilde işten çıkarılma sonucunda turu alıp, ödemesini yapan kişinin işsiz kalması durumunda,

 Katılımcının tur İptali Teminatı Dışında Kalan Haller;

1. Estetik tedavi, aşılama

2. Psikolojik rahatsızlıklar

3. Rehabilitasyon tedavileri

4. Diş tedavileri

5. Salgın

6. Pasaport, nüfus cüzdanı, bilet ve aşı sertifikası eksikliği, pasaportunun süresinin dolmuş olması

7. Gerekli vize başvurusunun yapılmamış olması

8. Doğum ve istekli olarak doğuma son vermek.

9. Öncesinde tanısı konmuş olsun ya da olmasın var olduğu yetkili bir doktor tarafından tur kayıt tarihinden sonra belgelenen her türlü rahatsızlık olması.

 

 Tüm bu maddeler resmi olarak belgelendiği taktirde geçerlidirler. 

Önemli Hususlar:

1.Çocuk indirimleri konaklamada tesisten tesise farklılık göstermekle birlikte genel olarak 0-2 yaş arası ücretsiz olup 2-12 yaş arasında uygulanan indirimler çocukların ebeveynleriyle aynı odada 3. ve 4. kişi olarak kalmaları halinde uygulanır. 0-6 yaşaralığındaki misafirlerimiz otobüs ulaşımlarında koltuk talep etmeleri halinde ücretin tamamını ödemekle yükümlüdürler. Uçak ve gemi ulaşımlarında ulaşım aracının uyguladığı indirim oranları uygulanır. 


2.Ulaşım aracı ve konaklama tesisi tarafından belirlenen kriterler doğrultusunda ücretsiz veya indirimli olan çocukların rezervasyon sırasında beyan edilen özelliklerinin (yaş vb.) doğru olmadığının anlaşılması halinde misafir tarafından bu çocuklar içinde derhal ve tamamen ödeme yapılacaktır.

3.Otel odalarına yerleşme saati yurtiçi seyahatlerde saat 14.00, yurt dışı seyahatlerde yerel saatle 15.00; odaları boşaltma saati ise her iki destinasyonda da yerel saatle 12.00’dir.

4. Misafirlerin Ayışığı- Leopar Turizm'nden satın aldığı hizmetlerin içerikleri, tur programları, ulaşım araçları, otel konseptleri ve bilgileri, promosyon, fiyat ve kontenjan durumlarına ilişkin bilgiler otelin kendi bildirim ve yazılı beyanı ile (broşür) edinilmiştir. Misafirler bu bilgileri görerek kendi iradesi ile rezervasyon yaparlar. İşbirliği yapılan tedarikçi ve/veya aracı kurumlardan alınarak Ayışığı-Leopar Turizm web sitesi üzerinde ilan edilen bilgilerin doğruluğu konusunda azami özen gösterir; ancak alınan veya talep edilen hizmetin belirtilen nitelik ve yer uygunluğunu göstermemesinden dolayı Ayışığı-Leopar Turizm sorumlu tutulamaz ve herhangi bir bedel talep edilemez. Pansiyon durumları, otel konseptleri belirtilen yıldız nitelikleri tesisten tesise ve ülkeden ülkeye farklılık gösterir. Misafir Ayışığı-Leopar Turizm üzerinden rezervasyon yaparken bu ve benzeri durumları göz önünde bulundurmalıdır.

5. Grup gezileri en az 10 kişinin katılımıyla gerçekleşir. Grup turları rezervasyonları Ayışığı-Leopar Turizm, iradesi dışında oluşan nedenlerle veya tura katılan kişilerin yeterli sayıya ulaşamamalarına bağlı olarak turu iptal etme ve/veya hareket saatlerini, ulaşım araçlarını, konaklama tesislerini değiştirme veya başka bir acentenin benzer turu ile birleştirme hakkına sahiptir.

Ulaşım araçlarının veya konaklama tesislerinin standartlarının daha yüksek olması halinde aradaki fark misafirden tahsil edilir.

6. Gezi programlarında kullanılan ulaşım araçlarının (uçak, gemi, tren vb.) hareket saatlerindeki son dakika değişikliklerinden Ayışığı-Leopar Turizm sorumlu tutulamaz.


7.Ayışığı-Leopar Turizm; verdiği hizmetlerde siyasi olay, grev, asgari yolcu sayısı, devletlerarası ilişkilerde değişiklik, halk hareketleri, hava şartları, doğal afet ve ulaşım araçlarındaki aksaklık, teknik sorunlar gibi iradesi dışındaki nedenlerden dolayı oluşabilecek aksaklıkların ilgili kuruluşlarca giderilmesi için gerekli çabayı gösterir; ancak buna karşın giderilemeyen hastalıklardan sorumlu tutulamaz ve herhangi bir bedel talep edilemez.


8.Ayışığı-Leopar Turizm’den vize işlemlerini takip etmesi talep edildiği takdirde yurda dönüştarihi itibari ile en az 6 ay geçerli pasaport olması ve gerekli evraklarla birlikte turun hareket tarihinden en az 30 gün önce vize ve servis ücretinin ödenerek pasaportun teslim edilmesi suretiyle Ayışığı-Leopar Turizm ofisine başvurulması gerekmektedir. Ayışığı-Leopar Turizm vize işlemlerini takip etmekte sadece aracı olup konsolosluklar tarafından her ne sebeple olursa olsun vize verilmemesinden hiçbir şekilde sorumlu değildir. Herhangi bir gecikmeden, evrak eksikliklerinden veya konsolosluğun kendi kararı veya inisiyatifi ile vize verilmemesinden doğabilecek aksaklıklardan dolayı Ayışığı-Leopar Turizm herhangi bir sorumluluk veya talep yöneltilemez. Herhangi bir nedenle vize alınamaması durumunda ulaşım araçları ile konaklama tesislerini; no show veya tesisin doluluk oranı ve gelir kaybına göre Ayışığı-Leopar Turizm fatura edilen konaklama bedelinin tamamı da olabilen tutarlar misafirden tahsil edilir. Ayışığı -Leopar Turizm vize takip işlemleri sırasında varsa konsoloslukların belirleyeceği vize takip şirketleriyle çalışmak zorundadır. Bu firmaların dışında ihtiyaç duyulması halinde yine vize takip işi yapan şirketlerle de çalışma hakkına sahiptir. 


9. Yolcularımızın uçaklı paketlerde yapacakları seyahatlerde 20kg. (hava yolu şirketinin uyguladığı ekstra bagaj kuralları geçerlidir) bagaj taşımada hakları olup bu standart’ın dışındaki bagajlarda taşıma şirketinin uygulayacağı ek ücret yolcu tarafından ödenir.

10.Yurtdışı turlarda, hizmetin başlamasına 61 gün kala sözleşmeyi iptal etmesi halinde  gezi bedelinin % 50'sini, 60 gün öncesine kadar yapılan iptallerde, gezi bedelinin  tamamını ACENTE ‘ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

11.Sözleşmede imzası bulunmayan ancak sözleşmeye konu yurtiçi veya yurtdışı gezi veya otel rezervasyonu  yaptıran tüketici(ler) de kendi adlarına kayıt yaptırmakla görevlendirdikleri tüketici(ler)nin bu sözleşmeyi okuyup rezervasyon yapması ile sözleşme hükümlerini kabul ve taahhüt etmiş sayılırlar. İmzaları olmadığı gerekçesiyle  itirazda bulunamazlar. Tüketiciler, rezervasyon veya ödeme yapmak için ve bu nedenle adlarına rezervasyon yapan görevlendirdikleri kişinin imzalamış olması diğer kişileri adına yetkilendirilmiş sayılır. Kendileri imzalamış olmasalar dahi imzalamış kişiye rezervasyon veya  ödeme yetkisi vermiş olmalarından dolayı sözleşmeyi kabul etmiş ve imzalamış sayılırlar. Taraflar arasında geçerli olacak bu sözleşme şartlarını web sitesinden online otel rezervasyonu veya herhangi bir hizmet satın alan müşterilerimiz web sitesinden incelemişve öğrenmiş, otel rezervasyonları ve gezilere bu sözleşme şartlarında katılmayı kabul ederek gerçekleştirmişlerdir. İade ve iptaller ödemeyi yapan kişinin talebine göre ödemeyi yapan kişiye yapılır. Tur satın alındığında yukarıda ki hükümler turu satın alan tarafından kabul edilmiş sayılır

FOTOĞRAFLAR