Akabe Kültür ve  DalışTuru (Hilton 5* Otel ve Çöl Konaklamalı)

 

11 Ağustos 2019 Pazar: Atatürk Havalimanı Dış Hatlar terminali Türk Hava Yolları kontuarında bilet, bagaj ve pasaport işlemleri için saat 19:00 civarı buluşma. Türk Hava Yolları   ile 22:00’ da  İstanbul Akabe uçuşumuz gerçekleşecektir.

12 Ağustos 2019 Pazartesi: Saat 00:45'de Akabe'ye varış. Yerel acentamız tarafından karşılanma ve konaklama yapacağımız  5 yıldızlı Hilton otelimize transfer. Otele yerleşme ve diğer işlemler. Sabah otelde yapacağımız kahvaltı sonrasında dalış merkezi önünde saat 08:30’da toplanma. Bu esnada dalış merkezi kayıtları tamamlanacak, sonrasında dalış teknemize transfer ve gün içerisinde 2 adet tekne dalışı. Yemekler açık büfe teknede yenilecektir. Dalış yapmayan misafirlerimiz ekstra olarak teknemize katılabilir, denizin ve güneşin tadını çıkarabilirler.

13 Ağustos 2019 Salı: Sabah kahvaltının ardından belirlenecek saatte teknemize transfer ve gün içinde 2 adet tekne dalışı.Yemekler açık büfe teknede yenilecektir. Dalış yapmayan misafirlerimiz ekstra olarak teknemize katılabilir, denizin ve güneşin tadını çıkarabilirler. Dileyen misafirler dalış limitleri dahilinde gece dalışı yapabilirler.

14 Ağustos  2019 Çarşamba:Sabah kahvaltısının ardından belirlenecek saatte Petra’yı geziyoruz.  Petra ziyaretimizden sonra Jeep Safari ile Wadi Rum’a geçiyoruz. Konaklayacağımız çadır otele geçiyoruz. Daha sonra çölde akşam yemeği yiyoruz.

15 Ağustos 2019 Perşembe : Sabah çölde kahvaltının ardından Wadi Rum’da trekking turu.Öğle yemeğinin ardından çölde  2 – 3 saatlik  Jeep Safari yaptıktan sonra akşam dönüş için yola çıkıyoruz. Yolda Paya restaurantta akşam yemeğini yedikten sonra Havaalanına gidiyoruz. Check – in işlemlerinin ardından

16 Ağustos 2019 Cuma: Türk Hava Yolları 01:40 uçuşu ile Akabe –İstanbul uçuşumuz. 04:15’te İstanbul'a varış ve turumuzun sonu transfer.

 

DALICI :  1.035 USD

NON DiVER  :  855 USD

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

Havaalanı - Otel - Havaalanı Transferleri

Wadi Rum ve Petra transferleri

Jeep Safari 2 -3 saat

Tekne ile 2 Günde 4 dalış.

Teknede öğle yemekleri

3 Gece otelde oda + kahvaltı oda paylaşımlı konaklama ( Hilton 5 * Otel)

1 gece çölde çadır konaklama

Çölde ve dönüşte akşam yemekleri

Petra giriş ücreti 70 USD

Dalış bölgelerine yapılacak tüm transferler

Tüp 12 lt AL, Ağırlık, Kemer

TURSAB Seyahat güvence sigortası

Teknede alınan öğle yemeği & içecekler

  

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

Uçak biletleri

Pazartesi ve Salı günleri akşam yemekleri

Ekipman kiraları

Yurtdışı çıkış harcı

Bahşişler

Fiyata açıkça dahil olduğu belirtilmemiş hizmetler

 

 

Önemli Bilgiler:

Dalışların ilk günü ilk dalış, tüm dalıcıların (Eğitim seviyelerine bakılmaksızın) kontrol dalışıdır. Kontrol dalışı dalış merkezi liderlerince dalıcıların dalış seviyelerinin tespiti, dalıcıların uygun ağırlık, ekipman ayarlamaları için kolay bir parkur seçilerek gerçekleştirilir. Dalış liderlerince dalıcılardan dalışın başında bazı temel becerilerin tekrarı istenebilir  (maske çıkar-tak, regülatör bulma, palet ucu nötr yüzerlik gibi). 6 ay ve daha uzun süre dalış yapmamışolanlardan ise beceri tazeleme talep edilebilir. Bu durumda olanların tur öncesi süreçte dalış yapmaları gerekmektedir veya merkezimizin herhangi bir dalış etkinliğine katılmaları halinde ise (Scuba Skills Update) scuba becerileri güncellemeleri ücretsiz olarak yapılacaktır. Dalıcıların yapmadıkları dalışlarının ücret iadesi yapılamamaktadır.

 

Program örnek bir programdır. Rezervasyon sırasında güncellenebilir. 

 

Uyarı: Ayışığı Eğlence Turizm LTD ve Leopar Turizm havayolu firması ile yolcu arasında aracı kurum olup,28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Özel uçuşlarda rötar riski her zaman mevcuttur ve uçuşöncesinde saatler değişebilir.

Ayışığı Eğlence Turizm LTD ve Leopar Turizm bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek turu satın almıştır.

Uçuşlar esnasında havayolu şirketinin sağladığı maksimum bagaj hakkının geçilmesi durumunda doğabilecek ilave bagaj ücreti yolcuya aittir. Firmamız bu konuda her hangi bir müdahalede bulunamamaktadır.

Sözleşme ve İade Şartları;

http://ayisigidiving.com/sozlesme_ve_iade_sarlari.aspx

 

FOTOĞRAFLAR