Sharm El- Sheikh Dalış Turu 16 - 23 Temmuz 2017

 

16 Temmuz 2017 Pazar: Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar terminali Pegasus Hava Yolları kontuarında saat bilet, bagaj ve pasaport işlemleri için saat 21:00 civarı buluşma. 23:25 uçağı ile İstanbul Sharm El Sheikh Uçuşumuz gerçekleşecektir.

1.Gün 17 Temmuz 2017 Pazartesi: Saat 02:45'de Sharm El Sheikh'e varış.  işlemlerinin ardından yerel acentamız tarafından karşılanma ve konaklama yapacağımız Naabay’da bulunan Camel otelimize transfer. Otele yerleşme ve diğer işlemler. Sabah otelde yapacağımız kahvaltı sonrasında dalış merkezi önünde saat 08:30’da toplanma. Bu esnada dalış merkezi kayıtları tamamlayacak sonrasında dalış teknemize transfer ve gün içerisinde 2 adet tekne dalışı. Yemekler açık büfe teknede yenilecektir. Dalış yapmayan misafirlerimiz extra olarak teknemize katılabilir, denizin ve güneşin tadını çıkarabilirler. Dalışların otele dönüş. Konaklamamız Camel Otel’de gerçekleşecektir.

2.Gün 18 Temmuz 2017 Salı: Sabah kahvaltının ardından belirlenecek saatte teknemize transfer ve gün içinde adet tekne dalışı.Yemekler açık büfe teknede yenilecektir. Dalış yapmayan misafirlerimiz extra olarak teknemize katılabilir, denizin ve güneşin tadını çıkarabilirler. Dalışların ardından karaya dönüş ve otele transfer. Dileyen misafirler dalış limitleri dahilinde gece dalışı yapabilirler. Konaklamamız Camel Otelde.

3.Gün 19 Temmuz 2017 Çarşamba:Sabah kahvaltının ardından belirlenecek saatte teknemize transfer ve gün içinde 2 adet tekne dalışı.Yemekler açık büfe teknede yenilecektir. Dalış yapmayan misafirlerimiz extra olarak teknemize katılabilir, denizin ve güneşin tadını çıkarabilirler. Dileyen misafirler dalış limitleri dahilinde gece dalışı yapabilirler. Konaklamamız Camel Otelde.

4.Gün 20 Temmuz 2017 Perşembe: Sabah kahvaltının ardından belirlenecek saatte teknemize transfer ve gün içinde 2 adet tekne dalışı.Yemekler açık büfe teknede yenilecektir. Dalış yapmayan misafirlerimiz extra olarak teknemize katılabilir, denizin ve güneşin tadını çıkarabilirler. Dileyen misafirler dalış limitleri dahilinde gece dalışı yapabilirler. Konaklamamız Camel Otelde.

5.Gün 21 Temmuz 2017 Cuma: Sabah kahvaltının ardından belirlenecek saatte teknemize transfer ve gün içinde 2 adet tekne dalışı.Yemekler açık büfe teknede yenilecektir. Dalış yapmayan misafirlerimiz extra olarak teknemize katılabilir, denizin ve güneşin tadını çıkarabilirler. Dileyen misafirler dalış limitleri dahilinde gece dalışı yapabilirler. Konaklamamız Camel Otelde.

6.Gün 22 Temmuz 2017 Cumartesi: Sabah kahvaltının ardından desatürasyon süresinden dolayı serbest gün. Cumartesi günü de odalarınız size aittir.

7.Gün 23 Temmuz 2017 Pazar: Saat 00:30'da otelden  havaalanına transfer.Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben Pegasus Hava Yolları ile 03:30 uçuşu ile Sharm El Sheikh –  İstanbul uçuşumuz. İstanbul'a varış ve turumuzun sonu

Pegasus Havayolu  Uçuş Detayları

 

 

DALICI:   600 EURO

DALICI OLMAYAN:   480 EURO

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

Havaalanı - Otel - Havaalanı Transferleri

Bize özel tekne ile 5 Günde 10 dalış.

7 Gece otelde oda + kahvaltı oda paylaşımlı konaklama

Dalıcı olmayanlar için 5 gün tekne katılımı rehberli şnorkel dalışı

Dalış bölgelerine yapılacak tüm transferler

Tüp 12 lt AL, Ağırlık, Kemer

Nitrox brövesi olanlar için Nitrox dalışları max.%32, 12 lt tüp

TURSAB Seyahat güvence sigortası

Yurtdışına çıkış vergisi 15 – TL

Ras Mohammed Milli Park ve Çevre Vergileri

Teknede alınan öğle yemeği & içecekler

Mısır Vizesi

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

Tüm uçakla ulaşım (Uçak bileti)

 Akşam yemekleri

 Ekipman kiraları

 DAN Dalış Sigortası (www.daneurope.com adresinden bireysel olarak yaptırabilirsiniz)

Günlük dalış sigortası kişi başı (7 €), haftalık yapmak isterseniz (15€) dalış merkezince yapılacaktır.

Bahşişler ( Min 25 € tavsiye edilir)

Fiyata açıkça dahil olduğu belirtilmemiş hizmetler

Gece Dalışı ve Batık Dalışları ( Arzu edilen batığa göre farklı ücretleri vardır)

GECE DALIŞI YAPMAK İSTEYEN DALICILARIN MUTLAKA DALIŞ BİLGİSAYARI KULLANIYOR OLMALARI GEREKMEKTEDİR.

 Vize: Vize için tura gitmeden konsolosluktan vize alınması gerekmekte. Pasaportunuzda ülkeye giriş tarihinden itibaren 8 ay süre olması gerekiyor.Vize işlemlerinizi bireysel olarak yapabileceğiniz gibi acentamız da bu konuda yardımcı olabilir.Vize işlemleri için pasaportunuzun bilgi yüzünün kopyası, pasaportunuzun aslı, 3 adet beyaz fonda biometrik fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi gerekmektedir. Pasaportun konsoloslukta kalış süresi 3 -4 hafta arasında olabilmektedir.

Önemli Bilgiler:

Dalışların ilk günü ilk dalış, tüm dalıcıların (Eğitim seviyelerine bakılmaksızın) kontrol dalışıdır. Kontrol dalışı dalış merkezi liderlerince dalıcıların dalış seviyelerinin tesbiti, dalıcıların uygun ağırlık, ekipman ayarlamaları için kolay bir parkur seçilerek gerçekleştirilir. Dalış liderlerince dalıcılardan dalışın başında bazı temel becerilerin tekrarı istenebilir  (maske çıkar-tak, regülatör bulma, palet ucu nötr yüzerlik gibi). 6 ay ve daha uzun süre dalış yapmamış olanlardan ise beceri tazeleme talep edilebilir. Bu durumda olanların tur öncesi süreçte dalış yapmaları gerekmektedir veya merkezimizin herhangi bir dalış etkinliğine katılmaları halinde ise (Scuba Skills Update) scuba becerileri güncellemeleri ücretsiz olarak yapılacaktır. Dalıcıların yapmadıkları dalışlarının ücret iadesi yapılamamaktadır.

 

Program örnek bir programdır. Rezervasyon sırasında güncellenebilir. 
 
Uyarı: Ayışığı Eğlence Turizm LTD ve Leopar Turizm havayolu firması ile yolcu arasında aracı kurum olup,28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Özel uçuşlarda rotar riski herzaman mevcuttur ve uçuş öncesinde saatler değişebilir.
Ayışığı Eğlence Turizm LTD ve Leopar Turizm bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek turu satın almıştır.
Uçuşlar esnasında havayolu şirketinin sağladığı maksimum bagaj hakkının geçilmesi durumunda doğabilecek ilave bagaj ücreti yolcuya aittir. Firmamız bu konuda her hangi bir müdehalede bulunamamaktadır.
 

Sözleşme ve İade Şartları

Katılımcının Tur İptal Teminatı:

 

Sözleşme ve İade Şartları

 

Katılımcının Tur İptal Teminatı:

 

Katılımcı başına katılımcının ödemiş olduğu tur katılım bedeli ile sınırlıdır.  Yapmış olduğu ödeme kadarı için geçerlidir. Katılımcının bir ödeme yapmış olması kaydı ile, tur başlangıç tarihinden ve kullanılan ulaşım aracı hareket etmeden önce, aşağıda yazılı hallere bağlı olarak seyahatini iptal etmesizorunda kalması durumunda, katılımcının tur bedeli ile sınırlı olmak üzere iade yapılır.

 

a) Seyahat edilecek her ülke için, vize veren kurumun öngördüğü süre içerisinde eksik evrak olmaksızın vize başvurusunda bulunmasına rağmen, vizenin ilgili kurum tarafından yetiştirilememesi,

b) Katılımcının ciddi kaza veya acil kapsamında değerlendirilecek astalık durumu, eşinin, çocuklarının, ebeveyninin, kardeşinin seyahat süresi içerisinde vuku bulan sağlıkproblemleri nedeniyle hastaneye yatırılması gerekirse,

c) Katılımcı'ya mahkemeden tanık olarak son çağrı gelmesi,

d) Katılımcının evindeki veya işyerindeki hırsızlık, yangın veya patlama, doğal afetler nedeniyle oturulamaz hale gelmesi sebebiyle, katılımcı'nın evinde yada işyerinde bulunmasının zorunlu olması,

e) Ticari nedenlerle işveren tarafından beklenmedik bir şekilde işten çıkarılma sonucunda turu alıp, ödemesini yapan kişinin işsiz kalması durumunda,

 

 

Katılımcının tur İptali Teminatı Dışında Kalan Haller;

 

1. Estetik tedavi, aşılanma

2. Psikolojik rahatsızlıklar

3. Rehabilitasyon tedavileri

4. Diş tedavileri

5. Salgın

6. Pasaport, nüfus cüzdanı, bilet ve aşı sertifikası eksikliği, pasaportunun süresinin dolmuş olması

7. Gerekli vize başvurusunun yapılmamış olması

8. Doğum ve istekli olarak doğuma son vermek

9. Öncesinde tanısı konmuş olsun yada olmasın var olduğu yetkili bir doktor tarafından tur kayıt tarihinden sonra belgelenen her türlü rahatsızlık

 

Tüm bu maddeler resmi olarak belgelendiği taktirde geçerlidirler. 

 

Önemli Hususlar:

1.Çocuk indirimleri konaklamada tesisten tesise farklılık göstermekle birlikte genel olarak 0-2 yaş arası ücretsiz olup 2-12 yaş arasında uygulanan indirimler çocukların ebeveynleriyle aynı odada 3. ve 4. kişi olarak kalmaları halinde uygulanır. 0-6 yaş aralığındaki misafirlerimiz otobüs ulaşımlarında koltuk talep etmeleri halinde ücretin tamamını ödemekle yükümlüdürler. Uçak ve gemi ulaşımlarında ulaşım aracının uyguladığı indirim oranları uygulanır. 


2.Ulaşım aracı ve konaklama tesisi tarafından belirlenen kriterler doğrultusunda ücretsiz veya indirimli olan çocukların rezervasyon sırasında beyan edilen özelliklerinin (yaş vb.) doğru olmadığının anlaşılması halinde misafir tarafından bu çocuklar içinde derhal ve tamamen ödeme yapılacaktır.

3.Otel odalarına yerleşme saati yurtiçi seyahatlerde saat 14.00, yurtdışı seyahatlerde yerel saatle 15.00; odaları boşaltma saati ise her iki destinasyonda da yerel saatle 12.00 dir.

4. Misafirlerin Ayışığı- Leopar Turizm'nden satın aldığı hizmetlerin içerikleri, tur programları, ulaşım araçları, otel konseptleri ve bilgileri, promosyon, fiyat ve kontenjan durumlarına ilişkin bilgiler otelin kendi bildirim ve yazılı beyanı ile (broşür)edinilmiştir. Misafirler bu bilgileri görerek kendi iradesi ile rezervasyon yaparlar. İşbirliği yapılan tedarikçi ve/veya aracı kurumlardan alınarak Ayışığı-Leopar Turizm websitesi üzerinde ilan edilen bilgilerin doğruluğu konusunda azami özen gösterir; ancak alınan veya talep edilen hizmetin belirtilen nitelik ve yer müsaitliğini göstermemesinden dolayı Ayışığı-Leopar Turizm sorumlu tutulamaz ve herhangi bir bedel talep edilemez. Pansiyon durumları, otel konseptleri belirtilen yıldız nitelikleri tesisten tesise ve ülkeden ülkeye farklılık gösterir. Misafir Ayışığı-Leopar Turizm üzerinden rezervasyon yaparken bu ve benzeri durumları göz önünde bulundurmalıdır.

5. Grup gezileri ena z 10 kişinin katılımıyla gerçekleşir. Grup turları rezervasyonları Ayışığı-Leopar Turizm, iradesi dışında oluşan nedenlerle veya tura katılan kişilerin yeterli sayıya ulaşamamalarına bağlı olarak turu iptal etme ve/veya hareket saatlerini, ulaşım araçlarını, konaklama tesislerini değiştirme veya başka bir acentenin benzer turu ile birleştirme hakkına sahiptir. Ulaşım araçlarının veya konaklama tesislerinin standartlarının daha yüksek olması halinde aradaki fark misafirden tahsil edilir.

6. Gezi programlarında kullanılan ulaşım araçlarının (uçak, gemi, tren vb.) hareket saatlerindeki son dakika değişikliklerinden Ayışığı-Leopar Turizm sorumlu tutulamaz.


7.Ayışığı-Leopar Turizm; verdiği hizmetlerde siyasi olay, grev, asgari yolcu sayısı, devletlerarası ilişkilerde değişklik, halk kareketleri, hava şartları, doğal afet ve ulaşım araçlarındaki aksaklık, teknik sorunlar gibi iradesi dışındaki nedenlerden dolayı oluşabilecek aksaklıkların ilgili kuruluşlarca giderilmesi için gerekli çabayı gösterir; ancak buna rağmen giderilemeyen askaklıklardan sorumlu tutulamaz ve herhangi bir bedel talep edilemez.


8.Ayışığı-Leopar Turizm'nden vize işlemlerini takip etmesi talep edildiği takdirde yurda dönüş tarihi itibari ile en az 6 ay geçerli pasaport olması ve gerekli evraklarla birlikte turun hareket tarihinden en az 30 gün önce vize ve servis ücretinin ödenerek pasaportun teslim edilmesi suretiyle Ayışığı-Leopar Turizm'ne başvurulması gerekmektedir. Ayışığı-Leopar Turizm vize işlemlerini takip etmekte sadece aracı olup konsolosluklar tarafından her ne sebeple olursa olsun vize verilmemesinden hiçbir şekilde sorumlu değildir. Herhangi bir gecikmeden, evrak eksikliklerinden veya konsolosluğun kendi kararı veya inisiyatifi ile vize verilmemesinden doğabilecek aksaklıklardan dolayı Ayışığı-Leopar Turizm'ne herhangi bir sorumluluk veya talep yöneltilemez. Herhangi bir nedenle vize alınamaması durumunda ulaşım araçları ile konaklama tesislerini; no show veya tesisin doluluk oranı ve gelir kaybına göre Ayışığı-Leopar Turizm'ne fatura edilen konaklama bedelinin tamamı da olabilen tutarlar misafirden tahsil edilir. Ayışığı-Leopar Turizm vize takip işlemleri sırasında varsa konsoloslukların belirleyeceği vize takip şirketleriyle çalışmak zorundadır. Bu firmaların dışında ihtiyaç duyulması halinde yine vize takip işi yapan şirketlerle de çalışma hakkına sahiptir. 


9. Yolcularımızın uçaklı paketlerde yapacakalrı seyahatlerde 20kg. ( hava yolu şirketinin uyguladığı extra bagaj kuralları geçerlidir ) bagaj taşıma hakları olup bu standartın dışındaki bagajlarda taşıma şirketinin uygulayacağı ek ücret ylcu tarafından ödenir.

10. Tüketici, cayma hakkının süresi içerisinde kullanmamsına rağmen hizmetin başlamasından 15-7 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %35' ini, 7 günden az bir süre kala ise tamamını ACENTE'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. TÜKETİCİ tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.

11.Yurtdışı turlarda, hizmetin başlamasına 61 gün kalaya sözleşmeyi iptal etmesi halinde  gezi bedelinin % 50'sini, 60 gün kalaya kadar yapılan iptallerde,   gezi bedelinin  tamamını ACENTE'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

12.Sozlesmede imzasi bulunmayan ancak sozlesmeye konu yurtiçi veya yurtdışı gezi veya otel rezervasyonu  yaptıran tuketici(ler) de kendi adlarina kayit yaptirmakla gorevlendirdikleri tuketici(ler)nin bu sozlesmeyi okuyup rezervasyon yapması ile, sozlesme hukumlerini kabul ve taahhut etmis sayilirlar. İmzaları olmadığı gerekçesiyle  itirazda bulunamazlar.Tuketiciler,rezervasyon veya ödeme yapmak için ve bu nedenle adlarına rezervasyon yapan  görevlendirdikleri kişinin   imzalamis olması diğer  kişiler adına yetkilendirilmiş sayılır.kendileri imzalamış. olmasalar  dahi imzalamış kişiye rezervasyon veya  ödeme yetkisi vermiş olmalarından dolayı  sözleşmeyi kabul etmiş ve imzalamış sayılırlar. Taraflar arasinda gecerli olacak bu sozlesme sartlarini web sitesinden online otel rezervasyonu veya hergangi bir hizmet satın alan müşterilerimiz web sitesinden  incelemiş ve öğrenmiş, otel rezervasyonları vegezilere bu sozlesme sartlarinda katilmayi kabul ederek gerçekleştirmişlerdir.İade ve iptaller ödemeyi yapan kişinin talebine göre ödemeyi yapan kişiye yapılır.

 

 

Tur satın alındığında yukarıda ki hükümler turu satın alan tarafından kabul edilmiş sayılır.

 
FOTOĞRAFLAR