ARAMA
Kategori
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-BÜLTEN ABONELİĞİ
En son eklenen turlar, en güncel bilgiler önce siz ögrenin. Tek yapmaniz gereken emaliniz ile ücretsiz abone olmak.
   
   
Lütfen ekle veya çıkar seçeneklerinden birini seçiniz
 

Meksika Socorro  Giant Manta Dalışlı Mavi Tur

 

1. Gün 2019 Cuma: Saat 13:00'da Atatürk Havalimanı'ndan Türk Hava Yolları ile İstanbul'dan direk uçuş ile Los Angeles'a gidiş. Otele transfer ve konaklamamız otelde.

 2. Gün 2019 Cumartesi: Sabah kahvaltı sonrası otelden check-out, öğle saatlerinde Los Angeles'tan direk uçuş ile Cabo San Lucas'a gidiş. Alandan teknenin kalkacağı Marinaya transfer. Saat 20:00'da teknemize giriş, gerekli işlemler ve odalara yerleşme. Konaklama teknemizde, gece dalış noktasınaseyir.

 

3.Gün  2019  -  7.Gün 2019 Pazar:  Dalışlar......


8.Gün  2019 Pazartesi: Saat 08:30 da tekneden ayrılış. öğle saatlerinde Cabo San Lucas'dan direk uçuş ile Los Angeles'a gidiş. Aynı gün 18:25'de Türk Hava Yolları ile Los Angeles'tan direk uçuş ile İstanbul Atatürk Havalimanı'na gidiş. 

 

 

DALICI: Fiyatlar talep ettiğiniz zaman diliminde tesisin müsaitliğine ve sezona gore değişmektedir.Lütfen bizimle iletişime geçerek güncel fiyat sorunuz.

DALICI OLMAYAN: Fiyatlar talep ettiğiniz zaman diliminde tesisin müsaitliğine ve sezona gore değişmektedir.Lütfen bizimle iletişime geçerek güncel fiyat sorunuz

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

·       8 gece teknede oda paylaşımlı konaklama

·       Teknede 3 öğün yemek ve atıştırmalıklar

·       Alkolsüz içecekler

·       Günde 4dalış( ilk gün ve son gün hariç)

·       Tüp 12 lt ve ağırlık

.        Türsab Seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

.       1 gece Los Angeles’ta otel konaklama

·       Ekipman kiraları

·       Uçuşlar

.       Transferler

·       Nitrox kullanımı ( Günlük 20 dolar )

·       Şahsi harcamalar ve alkollü içecekler

·       Bahşişler (minimum 250 USD)

·       Dalış sigortası

·       Yurt dışı çıkışharcı 15 TL

·       Nakit verilen vergiler 65 Dolar

·       Teknede Wi-fikullanımı

·       ABD Vizesi ( ABD üzerinden gelen yolcular için Meksika vize uygulamamaktadır)

 Önemli:

 

Kredi kartı ile ödemelerde komisyon alınmaktadır.Ödeme yapılacak gün kuru ile hesaplanır. Detaylarını lütfen acentamıza sorunuz. (Garanti ve Bonus Özellikli banka Kartları)

 

Önemli: Kredi kartı tek çekim komisyon oranlarıve taksit komisyon oranları ödeme günündeki kura göre yeniden hesaplamaktadır.

Uyarı: Program örnek bir programdır. Rezervasyon anında yada sonrasında katılımcılara bilgi vermek sartı ile değiştirilebilir.

 

Rezervasyon tur ücretinin %40 unun ödenmesi ile gerçekleşir. Kalan diğer ödemenin ise tur tarihine 60 gün kalaya kadar bitirilmesi gerekir.

AyışığıEğlence Turizm LTD ve Leopar Turizm havayolu firması ile yolcu arasında aracı kurum olup,

28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Özel uçuşlarda rotar riski her zaman mevcuttur 
ve uçuşöncesinde saatler değişebilir. 
Ayışığı Eğlence Turizm LTD ve Leopar Turizm bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. 
Yolcu saat değişme riskini kabul ederek turu satın almıştır. Uçuşlar esnasında havayolu şirketinin sağladığı maksimum bagaj hakkının geçilmesi durumunda doğabilecek ilave bagaj ücreti yolcuya aittir. Firmamız bu konuda her hangi bir müdehalede bulunamamaktadır.

Fiyatlar satın alınma aşamasında havayolları uçak fiyatlarına göre revize edilebilir.

 

 

 

Meksika Socorro Liveaboard Dalış Rehberi:

 

 

Bir sualtı ortamı düşünün, Pelagic Fish dediğimiz büyük balıkların her yerden fırladığı, buldukları bir kaya çıkıntısı üzerinde köpekbalıklarının müren ve istakozlarla alt alta üst üste yatmak ve o daracık yeri paylaşmak zorunda oldukları için birbirlerine hiçbir şey yapmadan durdukları, Giant Pasific Manta’ların merakla size yaklaşıp sizi inceledikleri, yunusların ve köpekbalıklarının sürüler halinde yanınızda gezdiği, okyanusun ortasında bir yer…

Alaska’dan Antarktika’ya doğru olan göç yolunda Kambur Balinaların bile durup mola verdikleri, tüm büyük canlıları mıknatıs gibi çeken bu yere, Meksika’da Revillagigedos Adaları diyorlar ve tabii ki dalış camiasında meşhur olan Socorro Adaları ve Roca Partida Kayalığı bu adalar topluluğunun içinde.

İşte ölmeden önce yapmalıyım listesine her ciddi dalıcının koyması gereken bu yere yapacağınız tur, belki de bugüne kadar yaşadığınız en özel Liveaboard deneyimi olacak.

 

Meksika:Kuzey Amerika kıtasının güneyinde ABD’ye komşu olan Meksika’nın doğal güzellikleri Batısında Cortez Denizi, Doğusunda Meksika Körfezi ve Karayipler’in etkisiyle sualtı olarak muhteşem bir atmosfer sunuyor. Bu turumuzun hareket noktası ise Baja California denilen Meksika Cumhuriyeti sınırları içindeki Kaliforniya yarımadasının en uç noktasında bulunan Cabo San Lucas şehri. Cabo San Lucas “Meksika’nın Rivierası” olarak tarif ediliyor. Yeme İçme ve Gezme kapsamında özellikle komşusu ABD’den ciddi turist akını alan şehir muhteşem kumsalları ve yeme-içme, gece hayatı ile tam bir eğlence ve tatil şehri. Mayıs ayı burayı ziyaret etmek için ideal zaman olarak tavsiye edildiği için biz de bu döneme tur organizasyonumuzu yapmak istedik. Hatta işi sadece dalışla sınırlamayıp Kültür Turu kapsamında kendimize hem uçarken aktarma yapabileceğimiz Los Angeles’ta hem de Cabo San Lucas’da zaman tanımayı uygun bulduk. Bu dönemde gündüz sıcaklıkları 28-30, gece en düşük 17 derece olduğu için yazlık kıyafetler ile serinliğe karşı bir uzun kollu ince kıyafet yeterli olacaktır. Kıştan çıkıp gidileceği için korumalı güneş kremi ve şapka ve güneş gözlüğü unutulmamalı.

 

Ulaşım:Yol biraz uzak gözükebilir ilk etapta, ama doğru aktarma ve transferler ile kalitesini kanıtlamış havayolları ve operatörlerle buraya ulaşmak hiçte zor değil. Planımız THY ile direk Los Angeles’a uçmak, burada biraz vakit geçirip tekneye giriş yapacağımız gün 2,5 saatlik direk uçuş ile Los Angeles’tan Cabo San Lucas’a geçmek. Cabo San Lucas’a Los Angeles’tan hemen hemen günde 4-5 adet direk sefer yapılmakta. Bizler de planlamalarımızı buna göre yapıyoruz.

 

Konaklama:ABD’ye, hele de Los Angeles gibi bir şehre gelmişken bu güzel şehirde biraz zaman geçirmeden tekneye binip denize açılmak olmasın dedik, 3 gece 3 gün Los Angeles şehrinde merkezi ve kaliteli bir otelde konaklamanızı istedik. Warner Bros ve Universal Stüdyolarından Hollywood’a bir bakmak, Santa Monica’da gezip Rodeo Drive’da alışveriş yapmak, Malibu Beach’te bir kokteyl içmek kim istemez ki? Tekne ile yapacağımız Liveaboard dalış turu sonrası da 2 gün 2 gece Meksika’nın Riviera’sı olan Cabo San Lucas’da ise herkesin damak zevkine hitap edecek Restaurant’larda, Cafe’lerde, Bar’larda ve Gece Kulüplerinde dalışın yorgunluğunu atmak, dalıştan süper satüre olmuş vücudumuzu dinlendirmek sanırım herkese iyi gelecektir. Cabo San Lucas’da insanlar gerçekten yeme-içme ve eğlenme konusunda çok keyifliler. Dileyen kumsallara gidebilir, otelin havuzunda zaman geçirebilir, alışveriş merakını gidermek isteyenlere her türlü mağaza yine çok yakın yerde ve tabii ki çok renkli bir gece hayatı var.

 

Liveaboard:Teknemiz bu konuda hem kalitesini hem de dünya çapında tercih edilirliğini kanıtlamış bir tekne olan Nautilus Bell-Amie. Amerikan-Kanada ortaklığı ile işletilen 3 gemilik filosuyla bu Liveaboard operatörü turlarını 1-1,5 yıl önceden dolduran ve çok talep gören bir işletme. Okyanus geçen büyük yolcu gemilerinin standardı olan SOLAS standardında inşa edilmiş teknenin ISM Safety Management System sertifikası var ve her yıl Bureau Veritas tarafından denetleniyor. Dalıcılar için özel olarak inşa edilmiş olan bu teknenin hedefi beklentilerimizi aştıklarını ispat etmek…

 

Dalışlar:8 gece 9 günlük Liveaboard turumuzda toplamda hava ve deniz şartlarına bağlı olarak yaklaşık 20-25 adet dalış planlanmaktadır. Mayıs aylarında su sıcaklığı Cortez Denizi ve Pasifik Okyanusu için 23-26 derece arasında değişmektedir, bu kapsamda 5 mm full elbise ve belki bir ilave olarak içlik ısı korunmanız için yeterli olacaktır. Sualtında görüş genel olarak 30 metre ve üstünde olup nadiren 15-20 metrelere düşebilmektedir. Teknede Nitrox ücretli olarak sunulmaktadır, sertifikalı Nitrox dalıcıları günlük 20 USD extra ile tüplerinde Nitrox kullanabilmektedir. Genel olarak dalış noktalarında akıntı mevcuttur, bu sebeple Nautilus Bell-Amie sadece ileri seviye dalıcıları kabul etmektedir, ayrıca güvenlik kuralı olarak tüm dalıcıların dalış sigortası yaptırmış olması gereklidir. Teknede tüm dalıcılara ücretsiz olarak Nautilus Lifeline adı verilen GPS sinyal sağlayıcı cihazlar verilecek olup bunu her dalıcının tüm tur boyunca yapacağı tüm dalışlarda BC cebinde taşıması zorunludur. Gruplar her 8 dalıcıya 1 Dive Master düşecek şekilde planlanmakta olup tüm ekip çok iyi derecede İngilizce bilmektedir.

 

Fotoğrafçılara Tavsiyeler:Mayıs ayı “Baitball Season” diye tanımlanmış. Bu dönemde tüm canlılar sayısal olarak ciddi anlamda artıyor. Baş aktör olan Dev Pasifik Mantaları kanat açıklığı 7 metreye kadar ulaşan canlılar, dünyanın hiçbir yerinde burada oldukları kadar dalıcılara meraklı oldukları, korkmadan yaklaştıkları ve gerçekten yakın temasta bulundukları başka bir yer yok. Araştırma ve istatistiklere göre biyolojik canlılığın kelimenin tam anlamıyla patladığı bu dönemde sayısız köpekbalığı (10 çeşit köpekbalığı görülüyor) sürüleri, özellikle Silky Shark ve Hammerhead sürüleri, Whale Shark, Ton balıkları ve hatta Pilot Whale bile bu dönemde görme şansınızın olduğu canlılardan sadece birkaçı. Burası büyük balıkları çeken bir mıknatıs gibi demiştik hatırlarsanız, dolayısıyla geniş açı fotoğraf ve video çekimleri için ideal bir ortam sizi bekliyor olacak. Bu turda yaşayacağınız bazı tecrübeleri ve sizi bekleyen sualtını birkaç örnekle göstermemiz gerekirse aşağıdaki gibi bir manzara sanırız fotoğraf ve videolar kapsamında yapmanız gereken hazırlıklar için size fikir verecektir. Hafıza kartlarınız boşaltmak için yanınızda taşınabilir hafıza diskleri alsanız iyi olur…

 

Yemek:Teknemizde Şef Rory tarafından günlük ve taze hazırlanan uluslararası bir mutfak hizmetinizde olacak, her türlü özel diyet taleplerinizi karşılayabilen tekneye böyle bir ihtiyacınız varsa önceden bilgi vermek yeterli. Şef Rory’nin birbirinden şahane yemeklerinin yanı sıra yemeklerimizi ikram eden hostesimiz Laurentina’nın güleryüzü ile tanışıyor olacaksınız. Teknede bir gece Mexican Taco gecesi yapılıyor olacak.

 

Elektrik, Telefonlar ve Wi-Fi:Teknede 24 saat boyunca 110 Volt elektrik var, getireceğiniz her türlü cihazlarınızın 110-220 volt arası çalışır şarj üniteleri olduğunu lütfen kontrol ediniz. Teknede Wi-Fi mevcut, ancak kullanımı ücretlidir. Telefonlarınızın yurtdışı paketlerini kontrol etmenizde fayda var, teknede telefonlar ana karadan uzaklığı dolayısıyla bazı zaman çekmiyor olacaktır. Teknede uydu telefonu mevcuttur.

 

Diğer Detaylar:Her türlü sorunuz için lütfen bize danışınız, Ayışığı olarak ilgili tur operatörünün Türkiye’deki tek ve yetkili iş ortağıyız ve sorularınızı cevaplamaktan memnuniyet duyarız. 

 

Sözleşme ve İade Şartları için TIKLAYIN !!!

 

 

 

FOTOĞRAFLAR